Konsultacje społeczne dotyczące oferty Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie

Przyjdź na konsultacje społeczne dot. wystawy w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie!

Dyrekcja Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych, które pozwolą wpłynąć na kształt i treść przyszłej wystawy stałej w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie. Swoje uwagi, sugestie oraz propozycje zmian będzie można przekazać osobiście 7 grudnia 2023 r. podczas otwartego spotkania w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec lub już teraz za pomocą adresu e-mail: konsultacje@nmm.pl.

Zróbmy to razem!

Budowane Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie będzie miejscem, które dzięki eksponatom połączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Ekspozycja będzie odkrywać tajemnice Bałtyku, zadziwiając, ucząc i bawiąc jednocześnie. Konsultacje społeczne mają realny wpływ na powstanie niezapomnianej wystawy stałej prezentującej zagadnienia związane z archeologicznymi badaniami podwodnymi prowadzonymi przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz prezentacją tematyki szeroko rozumianego rybołówstwa.

Wizualizacja nowego budynku Muzeum
© Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie

Przyjdź na spotkanie w Łebie!

Podczas otwartego spotkania pracownicy Narodowego Muzeum Morskiego przybliżą aktualny stan pracy przy budowie, harmonogram kolejnych etapów oraz ogólny zamysł tworzonej wystawy i przyszłej funkcji nowego oddziału. Przewidziano również dyskusję, podczas której będzie można wnieść uwagi, propozycje zmian oraz przedstawić własne pomysły. Spotkanie to okazja do bezpośredniego kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za projekt. Wydarzenie zaplanowano 7 grudnia w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec. Początek o godz. 17.00.

Weź udział w konsultacjach online

Zbieranie uwag, wniosków i sugestii dot. planowanej wystawy w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie odbywa się także w formie elektronicznej poprzez e-mail: konsultacje@nmm.pl. Pod tym adresem można przesyłać swoje opinie, propozycje i komentarze związane z powstającą wystawą. Wszystkie przesłane sugestie zostaną starannie rozpatrzone i pomogą wpłynąć na ostateczny kształt wystawy. Im więcej osób weźmie udział w konsultacjach, tym bardziej różnorodna i bogata będzie baza informacji, którą muzeum będzie miało do dyspozycji.

Data i Miejsce:

7 grudnia 2023 roku o godzinie 17:00

Rybackie Centrum Kultury i Formacji Boleniec

Al. Św. Jakuba Apostoła 25 w Łebie

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Poznasz aktualny stan prac nad Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego.
  • Dowiesz się jak wygląda harmonogram kolejnych etapów projektu.
  • Zdobędziesz wgląd w zamysł tworzonej wystawy.
  • Weźmiesz udział w dyskusji, gdzie Twoje opinie i pomysły będą miały realny wpływ na kształt oferty Muzeum.

Kto może wziąć udział?

Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa pomorskiego, powiatu lęborskiego, Gminy Miejskiej Łeba oraz wszystkie osoby zainteresowane tym fascynującym projektem. Zapraszamy również przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń, biur i fundacji działających na rzecz lokalnej społeczności. Celem konsultacji jest uwzględnienie różnorodnych perspektyw i opinii w tworzeniu muzeum na miarę XXI w.

Twoje zdanie ma znaczenie!

Dołącz do naszej społeczności i razem stwórzmy Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie.

Więcej informacji na stronie  https://nmm.pl/2023/11/17/twoja-opinia-ma-znaczenie-wez-udzial-w-konsultacjach-spolecznych-dot-wystawy-w-muzeum-archeologii-podwodnej-i-rybolowstwa-baltyckiego-w-lebie/

Zapraszam do dialogu i budowy czegoś wyjątkowego,

Dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

dr Robert Domżał

Rozpowszechniaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *