Konferencja Europa Postmedievalis

W dniach 23-25 kwietnia 2024 roku w Warszawie odbędzie się czwarta konferencja “Europa Postmedievalis”. Tegoroczne wydarzenie jest współorganizowane przez Instytut Archeologii Czeskiej Akademii Nauk, Centre for Proceedings, Documentation and Recording of Archaeological Finds, Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk oraz Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji będzie ceramika i jej rola w globalizacji w okresie nowożytnym. Nabór abstraktów został zakończony, ale wciąż istnieje możliwość zarejestrowania się i udziału jako gość.

W ramach konferencji zostaną przedstawione wyniki badań nad materiałem ceramicznym, począwszy od XVI wieku nie tylko z terenów Polski, basenu Morza Bałtyckiego, ale także z całej Europy, wliczając w to odkrycia z Chorwacji, Portugalii, Ukrainy, Finlandii i Francji.

Organizatorzy podkreślają, że takie wydarzenia mają ogromną wagę dla rozwoju dyscypliny i lepszego zrozumienia dawnych procesów. Takie konferencje są platformą do spotkań i dyskusji na temat różnych podejść, opinii i pomysłów w różnych regionach Europy.

 

Rozpowszechniaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *