CMENTARZYSKO – film dokumentalny

CMENTARZYSKO w reż. Krzysztofa Zaniewskiego to niespełna 30-minutowy dokument o początkach badań archeologicznych w Zaborowie na terenie zachodniego Mazowsza. Badania prowadzą dwie instytucje tj. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie i Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jako partner medialny mamy przyjemność zaprosić Państwa na seans:

PREMIERA

W dniu 20.11.2021 r. w GOK/Świetlicy w Lesznie k. Warszawy odbył się pierwszy pokaz tego filmu oraz spotkanie z kierownikami badań, dr. hab. Adamem Cieślińskim z Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego i mgr. Marcinem Woźniakiem z Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie. Poniżej można obejrzeć całą relację z wydarzenia.

O badaniach w Zaborowie można przeczytać także w naszym artykule “Relikty przeszłości z później starożytności i średniowiecza pod Warszawą”.

O PUSZCZA INSPIRUJE

Film CMENTARZYSKO jest jednym z filmów serii “Puszcza inspiruje” o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym terenów wokół Puszczy Kampinoskiej. Wszystkie filmy z tej serii mają charakter popularyzatorski i służą celom niekomercyjnym. Wsparcie organizacyjne i finansowe w realizacji serii filmów zapewnili: Gmina Leszno, Kampinoski Park Narodowy, Powiat Warszawski Zachodni.

Twórcy filmu CMENTARZYSKO w Zaborowie, wykopaliska, sierpien 2021
fot. K. Zaniewski

Profil “Puszcza inspiruje” można śledzić na Instagramie, Facebooku oraz Youtube, gdzie znaleźć można więcej zdjęć oraz relacji na żywo z aktualnych przedsięwzięć.

O twórcach filmu CMENTARZYSKO:

Krzysztof Zaniewski -filmowiec, fotograf, dokumentalista. Od wielu lat związany ze środowiskiem górskim i sportowym. Realizował dokumenty o tematyce historycznej, sportowej i przyrodniczej. Jego największą pasją jest przyroda w kadrze, zarówno w filmie jak i fotografii.

Emilia Frydrych – producentka, menedżerka kultury, autorka w Puszcza inspiruje. Od 2020 r. zarządza instytucją kultury w otulinie Puszczy Kampinoskiej. Zaangażowana w ochronę i popularyzację wartości kulturowych i przyrodniczych chętnie odwołuje się do reportażu.

Rozpowszechniaj

3 odpowiedzi na “CMENTARZYSKO – film dokumentalny”

  1. Dziękuję za publikację. Film jest efektem bardzo dobrej współpracy z UW i MSH. Cieszymy się z tego ogromu wiedzy jaki został nam przekazany przez zespół projektu “Zaborów” i jeśli tylko uda się zgromadzić odpowiednie zasoby to włączymy się w popularyzację kolejnych sezonów. Tymczasem mamy bardzo pozytywne odczucia po spotkaniu w Lesznie i chętnie powtórzymy pokaz filmu z rozmową na żywo. Z pewnością już w spokojniejszym czasie odbędzie się spotkanie na UW. Zapraszam do śledzenia aktualności na Puszcza inspiruje. Kilka wspominkowych zdjęć z wykopalisk w 2021 r. mam w zanadrzu i chętnie je pokażę w wolnej chwili. Serdecznie pozdrawiam czytelników portalu Archeowieści.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *