Puszcza inspiruje: Cmentarzysko część II

W zeszłym roku pod koniec listopada odbył się premierowy pokaz pierwszej części filmu dokumentalnego pod tytułem “Cmentarzysko” opowiadającego o początku badań archeologicznych w Zaborowie na terenie zachodniego Mazowsza, prowadzonych przez Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie i Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.  Już jutro w Zaborowie odbędzie się pokaz drugiej części filmu.

Premiera drugiej części filmu

Zapraszamy na pokaz filmu o badaniach archeologicznych w Zaborowie, gm. Leszno w otulinie Puszczy Kampinoskiej w sobotę 24.09 o godz. 18.00 w sali widowiskowej przy ul. Szkolnej 10.

 

Od 2021 r. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie i Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego badają tereny Zaborowa w celu odnalezienia osady lub osad i ustaleniu znajdujących się przy nich miejsc produkcji żelaza oraz towarzyszących im cmentarzysk. Film, który obejrzą Państwo w sobotę to rejestracja drugiego roku badań. Stanowi kontynuację produkcji “Cmentarzysko” i należy do zasobów filmowych z serii „Puszcza inspiruje” o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym terenów wokół Puszczy Kampinoskiej. O pierwszej części filmu pisaliśmy w zeszłym roku. Wszystkie filmy z tej serii mają charakter popularyzatorski i służą celom niekomercyjnym.

 

Profil „Puszcza inspiruje” można śledzić na InstagramieFacebooku oraz Youtube, gdzie znaleźć można więcej zdjęć oraz relacji na żywo z aktualnych przedsięwzięć.

 

Wieczór poprowadzą kierownicy zespołu badawczego, prof. Adam Cieśliński z Wydziału Archeologii UW i mgr. Marcin Woźniak z MSHM w Pruszkowie oraz twórcy filmu Emilia Frydrych i Krzysztof Zaniewski.
Wsparcie finansowe i organizacyjne w realizacji zapewnili: Gmina Leszno, Kampinoski Park Narodowy i Powiat Warszawski Zachodni.
Patronat medialny: Archeowieści.pl
Realizacja filmu:
Krzysztof Zaniewski – filmowiec, fotograf, dokumentalista. Od wielu lat związany ze środowiskiem górskim i sportowym. Realizował dokumenty o tematyce historycznej, sportowej i przyrodniczej. Jego największą pasją jest przyroda w kadrze, zarówno w filmie jak i fotografii.
Emilia Frydrych – menedżerka kultury, autorka w Puszcza inspiruje. Od 2020 r. zarządza GOK/Świetlicą w Lesznie. Zaangażowana w ochronę i popularyzację wartości kulturowych i przyrodniczych chętnie odwołuje się do reportażu.
Rozpowszechniaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *