Tekstylia i produkcja tekstylna w Grecji epoki brązu

Mamy przyjemność zaprezentować pierwszy z serii filmów o tekstyliach i produkcji tekstylnej w Grecji epoki brązu. Filmy te powstały w ramach projektu edukacyjnego “Artefakty, kreatywność, technologia i umiejętności od prehistorii do epoki klasycznej w Grecji. Communities of Learning in the Past and in Higher Education Today” (ACTS) finansowanego przez Sojusz 4EU+ i program Erasmus+.


Projekt ten tworzy nową platformę innowacyjnego nauczania opartego na badaniach naukowych, która integruje nauczycieli i studentów z czterech uniwersytetów 4EU+: Heidelbergu, Karola, Kopenhagi i Warszawy.
W tym filmie dr hab. Agata Ulanowska z Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego omawia surowce włókiennicze.

Agata Ulanowska jest archeologiem egejskim i tekstylnym, a jej zainteresowania koncentrują się na produkcji i technologii tekstyliów, archeologii eksperymentalnej oraz pieczęciach i praktykach pieczętowania w Grecji epoki brązu. Otrzymała dwa granty Narodowego Centrum Nauki, na projekty: “Produkcja tekstylna w Grecji epoki brązu – badania porównawcze egejskich technik tkackich” (2015-2017), oraz “Tekstylia i pieczęcie. Relacje między produkcją tekstyliów a pieczęciami i praktykami pieczętowania w Grecji epoki brązu” (2018-2021). Jest przewodniczącą Akcji COST CA 19131 “EuroWeb. Europe Through Textiles: Network for an integrated and interdisciplinary Humanities”.

 

Rozpowszechniaj

2 odpowiedzi na “Tekstylia i produkcja tekstylna w Grecji epoki brązu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *