Starożytna Puszcza – trzeci sezon badań w Zaborowie

Serdecznie zapraszamy na trzecią część filmu dokumentalnego opowiadającego o badaniach archeologicznych w Zaborowie w otulinie Puszczy Kampinowskiej, na terenie zachodniego Mazowsza, prowadzonych przez Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie i Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

W trzecim sezonie badań archeolodzy odnajdują kolejne dowody na powiązanie osady z Zaborowa z wysoko wyspecjalizowanym ośrodkiem masowej produkcji żelaza, który funkcjonował na zachodnim Mazowszu w pierwszych wiekach naszej ery.

Film “starożytna Puszcza” w reż. Krzysztofa Zaniewskiego jest kontynuacją “Osady” i “Cmentarzyska”:

Część pierwsza – Cmentarzysko

Część druga – Osada

Wszystkie filmy z tej serii mają charakter popularyzatorski i służą celom niekomercyjnym. Wsparcie organizacyjne i finansowe w realizacji serii filmów zapewnili: Gmina Leszno, Kampinoski Park Narodowy, Powiat Warszawski Zachodni.

Profil “Puszcza inspiruje” można śledzić na InstagramieFacebooku oraz Youtube, gdzie znaleźć można więcej zdjęć oraz relacji na żywo z aktualnych przedsięwzięć.

O twórcach cyklu filmów dokumentalnych o badaniach w Zaborowie:

Krzysztof Zaniewski -filmowiec, fotograf, dokumentalista. Od wielu lat związany ze środowiskiem górskim i sportowym. Realizował dokumenty o tematyce historycznej, sportowej i przyrodniczej. Jego największą pasją jest przyroda w kadrze, zarówno w filmie jak i fotografii.

Emilia Frydrych – producentka, menedżerka kultury, autorka w Puszcza inspiruje. Od 2020 r. zarządza instytucją kultury w otulinie Puszczy Kampinoskiej. Zaangażowana w ochronę i popularyzację wartości kulturowych i przyrodniczych chętnie odwołuje się do reportażu.

Rozpowszechniaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *