Anunnaki – bogowie z kosmosu?

Około 450 tys. lat temu na Ziemię z kosmosu mieli przybyć mieszkańcy Nibiru — planety, która — poruszając się po ogromnej orbicie — co kilkaset zbliża się do nas, często powodując wtedy kataklizmy. Annunaki “ci, którzy z nieba przybywają na Ziemię” poszukiwali surowców, zwłaszcza złota, oraz siły roboczej. Dlatego, łącząc swoje geny z materiałem genetycznym ziemskich hominidów, stworzyli nas — ludzi, a pierwsze swoje kolonie założyli na terenie Południowej Mezopotamii.

To wszystko wyczytują z mitologii sumeryjskiej zwolennicy teorii spiskowej, która mówi, że uznawani za bogów Annunaki, tak naprawdę byli kosmicznymi przybyszami, których początkowym celem był wyłącznie wyzysk. Dopiero później, za sprawą Enkiego, zmienili swój kurs wobec człowieka i stali się ojcami naszego rozwoju.

 

Czy faktycznie tak można interpretować sumeryjskie zapiski? Ile z teorii spiskowej można znaleźć w mitologii ludów Mezopotamii, a ile to czysta fantazja? Karolina Opolska zaprasza na rozmowę z dr. Nikodemem Sarną.

 

Źródło: Sekielski Brothers Studio

 

Rozpowszechniaj

Jedna odpowiedź do “Anunnaki – bogowie z kosmosu?”

  1. Kontakty z pozaziemskimi przedstawicielami towarzyszą nam od wieków, nie możemy tego ignorować. Oprócz sumeryjskich tabliczek, także starożytne święte księgi dostarczają podobnych informacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *