Nauka bez granic: Nowy Świat przed Kolumbem

Nauka bez granic to seria rozmów poświęcona badaniom naukowym prowadzonym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzącymi i gośćmi podcastu są pracownicy, wykładowcy i doktoranci tej uczelni, a także ich współpracownicy z innych jednostek badawczych.

W tym odcinku gościem dr. Kamila Kopija jest dr hab. Radosław Palonka z Zakładu Archeologii Nowego Świata w Instytucie Archeologii UJ, specjalizujący się w badaniach prekolumbijskich kultur Ameryki Północnej – zwłaszcza tak zwanych kultur Pueblo. W rozmowie opowiada o kolonizacji Ameryki, życiu przedkolumbijskich mieszkańców Ameryki, a także wyzwaniach związanych z prowadzeniem badań archeologicznych wśród tradycyjnych kultur Ameryki. Dr Kamil Kopij pracuje w Instytucie Archeologii UJ, jest także redaktorem portalu Mądre Książki. Odcinek zrealizowano we współpracy z ekipą “od a do ż. tak jakby podcast“.


Nagranie i montaż: Marcin Banaś, Mirosław Kubic

Nagranie przeprowadzone Sali pod Belkami Muzeum UJ Collegium Maius. Materiał powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Rozpowszechniaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *