Zaglądanie pod skorupkę: archeologia i grecka sztuka

Czym charakteryzowało się antyczne malarstwo wazowe i co możemy się dzięki jego analizie dowiedzieć o życiu codziennym mieszkańców starożytnej Grecji? Zapraszamy na rozmowę z prof. Ewdoksią Papuci-Władyką.

Amfora w stylu czerwonofigurowym ze sceną Muzyczną
Niobid Malarz, koło 460-450 p.n.e.
Walters Art Museum, na licencji CC BY-SA 3.0

 

W tym odcinku gościem dr. Kamila Kopija jest prof. Ewdoksia Papuci-Władyka – kierowniczka Zakładu Archeologii Klasycznej Instytutu Archeologii UJ, specjalizująca się w badaniach nad archeologią i sztuką starożytnej Grecji, Cypru, Rzymu. Dr Kamil Kopij pracuje w Instytucie Archeologii UJ, jest także redaktorem portalu Mądre Książki (madreksiazki.uj.edu.pl/)

„Nauka bez granic” to seria rozmów poświęcona badaniom naukowym prowadzonym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzącymi i gośćmi podkastu są pracownicy, wykładowcy i doktoranci tej uczelni, a także ich współpracownicy z innych jednostek badawczych.

Odcinek zrealizowano we współpracy z ekipą „od a do ż. tak jakby podcast”. Nagranie i montaż: Marcin Banaś, Mirosław Kubic Nagranie przeprowadzone Sali pod Belkami Muzeum UJ Collegium Maius. Materiał powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Rozpowszechniaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *