Wikingowie w popkulturze

Wiking wikingowi nie równy, tak samo jak ich współczesne przedstawienia! O tym też przekonali się, w trakcie specjalnej 4-godzinnej, otwartej transmisji na żywo, w ramach popularnonaukowego cyklu KONTEKST, czytelnicy Archeologii Żywej.

Wraz z firmą Ubisoft, producenta i wydawcę najnowszej odsłony z serii gier o światowej popularności – Assassin’s Creed: Valhalla, która to dzieje się właśnie w epoce wikingów, Archeologia Żywa zaprosiła specjalistów aby skomentowali najnowszy tryb Discovery Tour: Epoka Wikingów. Ten czysto edukacyjny tryb pełni funkcję wirtualnego muzeum, w którym dostępne są wycieczki z przewodnikiem po wszystkich historycznych lokacjach i aspektach ówczesnego życia.

    • Prezentacja wprowadzająca nas w świat komputerowej rozrywki i tego na ile widoczne są w nim wpływy badań archeologicznych i historycznych. A podejmuje się tego dr Dawid Sych – archeolog, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizujący się w traseologii, a także publikujący recenzje gier komputerowych w serwisie Ekspert Ceneo.

 

    • Jak wyglądała moda wikingów na podstawie znanych nam źródeł archeologicznych, historycznych i ikonograficznych. O tym opowiada Kamil Rabiega – archeolog, doktorant w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, autor szeregu artykułów o epoce wikingów oraz niedawno opublikowanej książki “Moda wikingów”.

 

    • Jak to wikingowie odkryli Amerykę? Opowiada Jeremi Kołecki – historyk i muzealnik, autor artykułów popularnonaukowych o epoce wikingów, rekonstruktor.

     

    • Rozpoczniemy transmisję z rozgrywki w Discovery Tour: Viking Age, w trakcie którego wraz z wymienionymi specjalistami będziemy komentować, tłumaczyć co jest ukazane świetnie, co dobrze, a z czym nie trafiono, etc. – w skrócie, reagować na żywo w stosunku do tego co prezentowane będzie na ekranie, przy okazji odpowiadając na pytania widzów.

    Cykl Kontekst to popularnonaukowy webinar, w którym zaproszeni badacze i pasjonaci odpowiadają nie tylko na pytania prowadzących, ale również komentarze widzów prowadzony jest przez Archeologię Żywą, w każdy czwartek o godz. 20:00 na żywo!

Rozpowszechniaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *