W górę Nilu, w głąb czasów. Badania w Sudanie

Dolina Nilu jest rozpatrywana jako jedna z tras wyjścia człowiekowatych z Afryki. Ta potencjalna droga przecinała sudańską Nubię, region, który ma znaczenie w toczących się debatach dotyczących migracji ludzi z Afryki.

Zapraszamy na film prezentujący badania Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego w Sudanie, gdzie prof. Masjoć odkrył ślady obecności homo erectus sprzed 500 tysięcy lat. Oprócz prezentacji wyników archeolodzy dzielą się również ciekawostkami z zaplecza badań.

Czaszka Homo erectus
©C. Devers, na licencji CC BY-NC-ND 2.0

Film archeologa, prof. Mirosława Masojcia i archeozoolożki, dr hab. Marty Osypińskiej, poświęcony badaniom nad najstarszymi dziejami człowieka w Sudanie, relacjom człowiek-zwierzęta oraz strategiom przystosowań do środowiska w kulturach i cywilizacjach Środkowego Nilu, został opublikowany przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Rozpowszechniaj

Jedna odpowiedź do “W górę Nilu, w głąb czasów. Badania w Sudanie”

  1. 3:24 “kontynułowane”…myślałem, że mi oczy wypali! Niech Szanowni Autorzy zrobią korektę, to może wtedy będę mógł obejrzeć bezstresowo do końca, bo materiał jest interesujący 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *