Archeologia w pięciu zmysłach, czyli wyjątkowe zajęcia w legionowskim muzeum

Muzeum Historyczne w Legionowie zaprasza dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, grupy integracyjne oraz wszystkich najmłodszych zwiedzających (klasy 0-3) do wzięcia udziału w zajęciach w cyklu „Archeologia w pięciu zmysłach”.

Legionowo 1

W trakcie bezpłatnych zajęć uczestnicy poznają pracę archeologa, obejrzą życie codzienne sprzed dwóch tysięcy lat, zgłębią tajniki dawnej broni i odkryją, w co kiedyś wierzono. Za każdym razem będzie można czegoś dotknąć i powąchać. Na koniec zajęć wszyscy wezmą udział w poszukiwaniu skarbu.

Legionowo 2

W czasie zajęć na wystawie „De Profundis… Archeologia ziem powiatu legionowskiego” oraz w sali dydaktycznej wykorzystywane są kopie i rekonstrukcje zabytków, prezentacje multimedialne, film i różnego rodzaju działania plastyczne.

Legionowo 3

Projekt pt. „Archeologia w pięciu zmysłach – nowa oferta edukacyjna dla grup integracyjnych i niepełnosprawnych” jest realizowany dzięki finansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest odpowiedzią na rosnącą liczbę osób niepełnosprawnych oraz na potrzebę udostępnienia tej grupie odbiorców bogatych i ciekawych zbiorów archeologicznych muzeum. Inspiracją dla powstania założeń projektu była przede wszystkim zauważona potrzeba innego spojrzenia na wystawę archeologiczną i zaangażowanie wszystkich zmysłów w percepcji treści przekazywanych na ekspozycji. Więcej informacji na stronie muzeum