Lipcowe propozycje Iskier!

„Pamiętniki” Władysława Mickiewicza oraz „Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści” Aleksandry Ziółkowskiej-Boehm – to lipcowe propozycje Iskier. Zapraszamy do lektury!

 

Autor: Władysław Mickiewicz
Tytuł: „Pamiętniki”
ISBN: 978-83-244-0211-3
Data wydania: 2012-12
Numer wydania: I w tej edycji
Wymiary: 165 × 235 × 85 mm
stron: 1012,
oprawa: twarda z obwolutą
Cena detaliczna: 95,00 zł
Kup ze zniżką na stronie Wydawcy!

Pamiętniki Władysława Mickiewicza, syna Adam Mickiewicza, są znakomitym źródłem informacji o losach Wielkiej Emigracji, nieustających próbach wskrzeszenia rozdartej przez zaborców ojczyzny, świadectwem patriotyzmu wychodźców i ich wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów. Były one przez wiele lat źródłem wiedzy o życiu autora Pana Tadeusza i symbolem kreacji postaci wieszcza przez syna-badacza niejednokrotnie przeinaczającego fakty i naginającego historię dla podkreślenia jego znaczenia w historii Europy w XIX wieku.

 

Autor: Aleksandra Ziółkowska-Boehm
Tytuł: „Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści”
Oprawa: twarda z obwolutą
Numer wydania: I
Data wydania: 2014-05-23
Ilość stron: 516
ISBN: 978-83-244-0363-9
ISBN e-publikacji: 978-83-244-0372-1
Wymiary: 242 × 170 × 35
Cena: 49,90 zł
Kup ze zniżką na stronie Wydawcy!

Dziewięć opowieści opartych na wydarzeniach historycznych towarzyszących drugiej wojnie światowej, takich jak Powstanie Warszawskie, bitwa pod Monte Cassino, rzeź wołyńska. Interesujący jest rozdział zawierający profesjonalne spostrzeżenia i uwagi na temat typów samolotów, którymi latał generał Władysław Sikorski.

Książka utkana jest z rozmów, relacji, autorka sięga także po dokument i inne przekazy. Aleksandra Ziółkowska-Boehm z dużą dozą empatii pokazuje losy swoich bohaterów. Są nimi ludzie o znanych nazwiskach (Krystyna Wańkowiczówna, Zofia Korbońska, Janusz Brochwicz Lewiński „Gryf”, Marek Jaroszewicz, Zdzisław Starostecki), ale także pojedyncze osoby, które wojna naznaczyła na zawsze: zabrała bliskich, zburzyła dom, pozostawiła na emigracji. Polskie losy.

 

Zobacz też pozostałe książki, dostępne w ofercie Iskier!