Propozycje Iskier na lipiec

Co ciekawego proponuje Wydawnictwo Iskry? Polecamy Waszej uwadze książki: Juliana Tuwima – „Czary i czarty polskie” oraz Romana Lotha – „Na rogu świata i nieskończoności”.

Julian Tuwim: „Czary i czarty polskie” oraz „Czarna msza”

110 × 215 mm
380 STRON
OPRAWA twarda z obwolutą
ISBN 978-83-244-0128-4
ROK WYDANIA 2010
CENA: 35,90 zł

Kup ze zniżką na stronie Wydawcy!

Czary i czarty polskie są dziełem bibliofila, zamiłowanego w poznawaniu dziejów kultury, a jej kuriozów i osobliwości specjalnie. Nie ostry umysł naukowca, lecz żyłka zbieracza, kolekcjonera, amatora białych kruków, magazynów starożytności, gabinetów figur woskowych, antykwarni, wszystkiego, co rzadkie, dziwne, tajemnicze, a przez to niepokojące i kuszące – ta żyłka była bodźcem ku wydaniu tej niesamowitej książki.

Z dość obszernej literatury dzieł dotyczących czarów powypisywał autor miejsca najciekawsze – i napisał przedmowę, ilustrującą dzieje czarownic i zabobonu w Polsce, same zaś Wypisy czarnoksięskie są próbą antologii polskiej literatury magicznej i zawierają przedruki z dzieł arcyrzadkich, stanowiących najczęściej białe kruki, a przez to szerszemu ogółowi bądź wcale, bądź bliżej nie znanych. Książka ta, której cechą zasadniczą jest brak tzw. metody naukowej w opracowaniu, jest zbiorem faktów i obrazów z historii czarnoksięstwa w Polsce.

 

Autor: Loth Roman
Tytuł: Na rogu świata i nieskończoności. Wspomnienia o Franciszku Fiszerze
ISBN: 83-207-1698-5
Data wydania: 2010-03
Numer wydania: I w tej edycji (dodruk)
Wymiary: 155 × 245 mm
stron: 368
oprawa: twarda z obwolutą
Cena detaliczna: 59,00 zł
Kup ze zniżką na stronie wydawcy!

Zbiór wspomnień o Franciszku Fiszerze – legendzie cyganerii i arystokracji z przełomu XIX i XX wieku, smakoszu, błyskotliwym facecjoniście, arystokracie i intelektualiście. To także doskonały przewodnik po jego Warszawie, której dziś próżno by szukać. Anegdoty, fotografie i rysunki zawarte w książce przybliżają postać Fiszera i atmosferę dawnych czasów.

Zobacz też pozostałe książki z oferty Wydawnictwa Iskry!