Z oferty Wydawnictwa Iskry – maj 2012

Na łamach Archeowieści prezentujemy wybrane książki o starożytności z oferty wydawniczej Wydawnictwa Iskry. Polecamy je Waszej uwadze!

 

 Poczet cesarzy rzymskich

 Kalendarium cesarstwa rzymskiego
  ISBN:83-207-1748-5
 Data wydania:
 2011-01
 Numer wydania:
 I w tej edycji (dodruk)
 Opis fizyczny:

140 x 200 mm, 1018 stron, oprawa twarda z obwolutą

 

 

Praca autorstwa świetnego historyka i znawcy świata starożytnego zawiera sylwetki wszystkich władców epok pryncypatu i dominatu, począwszy od Juliusza Cezara, a skończywszy na Romulusie Augustulusie. Znakomitym uzupełnieniem dzieła jest Kalendarium cesarstwa rzymskiego obejmujące najważniejsze wydarzenia polityczne i militarne tego okresu. Pomoże ono czytelnikowi umiejscowić w czasie fakty przedstawione w części poświęconej sylwetkom władców, zorientować się w przebiegu walk o władzę w państwie, prześledzić rozwój terytorialny imperium i wreszcie jego upadek. Barwnie napisana książka daje pełny obraz cesarstwa rzymskiego.

 Poczet cesarzowych Rzymu

  ISBN: 83-244-0021-4
 Data wydania: 2006-11
 Numer wydania:I w tej edycji
 Opis fizyczny:

145 x 200 mm, 248 stron, oprawa twarda z obwolutą

Książka prof. Aleksandra Krawczuka jest uzupełnieniem i odpowiednikiem Pocztu cesarzy rzymskich. W niezwykle ciekawy i barwny sposób przedstawia losy wszystkich żon cesarzy od Augusta do Teodozjusza Wielkiego, czyli od powstania cesarstwa do roku 395, kiedy nastąpił podział imperium na wschodnie i zachodnie. Autor prezentuje również sylwetki żon, które przyszli władcy poślubili jeszcze przed wstąpieniem na tron, a także kobiety będące tylko konkubinami, jeżeli ich wpływ na ówczesne wydarzenia i życie polityczne był znaczący. Jak zwykle prof. Krawczuk wzbogaca fakty historyczne licznymi anegdotami i ciekawostkami z życia oraz obyczajowości starożytnych.

 

 

 Spotkania z Petroniuszem

  NAKŁAD WYCZERPANY (Dodruk wkrótce)

  ISBN:83-207-1779-5
  Data wydania:2005-01
  Opis fizyczny:
   125 x 195mm, 212 stron, oprawa miękka

Petroniusz, najciekawsza postać „Quo vadis”, arbiter elegantiae czasów Nerona, wykształcony i przenikliwy. Profesor Krawczuk zetknął się z nim już w młodości – podczas wojny Petroniuszowy „Satyrikon” uratował mu życie – i zaczął identyfikować się z jego sposobem patrzenia na świat, bystrym i przekornym, dostrzegając absurdy rzeczywistości. Tak też spogląda na czasy nasze i starożytne, tropi w nich analogie i sprzeczności, demaskuje hipokryzję i zakłamanie, robi to jednak
dobrotliwie i z humorem.

Zobacz również inne książki z oferty Wydawnictwa Iskry!