Sukces Karpackiej Troi

Otwarty niecały miesiąc temu Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest ono tak duże, że konieczne okazało się wprowadzenie rezerwacji biletów dla indywidualnych turystów.

Grupa rekonstruktorów na terenie skansenu. Fot. Muzeum Podkarpackie w Krośnie

– Do wczoraj, licząc z imprezą otwarcia, skansen odwiedziło ponad 15 tys. osób. To naprawdę dużo. Zainteresowanie w dni robocze jest takie jakie przewidywaliśmy, natomiast w weekendy i dni wolne od opłat (w lipcu są to środy) znacznie przekracza nasze przewidywania – powiedział Archeowieściom Dawid Iwaniec, kierownik skansenu.

Tak ogromne zainteresowanie ma miejsce mimo, że jeszcze nie zostały wprowadzone wszystkie atrakcje. – Myślimy, że po uruchomieniu warsztatów i lekcji muzealnych liczba turystów dodatkowo wzrośnie, zwłaszcza, że zbliżamy się do nowego roku szkolnego, więc dojdą jeszcze wycieczki szkolne – mówi Dawid Iwaniec.

Osób czasami jest tak dużo, że nie wszyscy chętni mogą danego dnia wejść na teren skansenu. Ze względów bezpieczeństwa obiekt nie jest w stanie przyjąć więcej turystów niż określony dzienny limit. Obecnie oprowadzanie po skansenie odbywa się w grupach maks. 30 osobowych wpuszczanych najczęściej co pół godziny.

Dlatego też turyści, którzy czasami przyjeżdżają specjalnie z daleka, by zobaczyć skansen, mogą od 20 lipca rezerwować bilety wstępu. Dotąd taką możliwość miały tylko zorganizowane grupy.

Bilety można rezerwować od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-16.00 pod numerem telefonu 134405040 wew. 103. Władze skansenu proszą o korzystanie z tej możliwości, szczególnie jeśli chce się odwiedzić skansen w weekend, albo dni wolne od opłat.

Osoby, które dokonały rezerwacji będą miały pierwszeństwo w wejściu na teren skansenu. Turyści bez rezerwacji będą mogli kupić bilet na miejscu pod warunkiem, że będą jeszcze wolne miejsca na dany dzień. Należy się jednak liczyć z tym, że w takim przypadku czas oczekiwania na wejście może wynieść nawet kilka godzin. W momencie wyczerpania się limitu biletów na dany dzień turyści nie posiadający rezerwacji nie będą wpuszczani.

Jednocześnie Muzeum Podkarpackie w Krośnie oraz Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w
Trzcinicy przepraszają te osoby, którym ze względu na nadmiar turystów dotychczas nie udało się zwiedzić Karpackiej Troi.

Organizatorzy zapewniają także, że cały czas starają się maksymalnie usprawnić system wejścia i rezerwacji biletów.

NędzaUjdzie w tłumieŚrednieDobreBardzo dobreRewelacja (Oddanych głosów: 4, średnia ocen: 4,75 na 6)
Loading...