Sondy, sondy, sondy, czyli pytania do czytelników


Co pewien czas pojawiają się na forum narzekania na ciemną szatę graficzną Archeowieści. Chodzi głównie o szarawe litery na czarnym tle, które zdaniem niektórych są nieczytelne (co, jak podejrzewam, jest głównie efektem niezbyt szczęśliwego ustawienia jasności, kontrastu i rozdzielczości w sprzęcie czytelnika, bądź po prostu przyzwyczajeń). Dla mnie osobiście ciemne tła są dużo lepsze, bo mniej męczą oczy podczas czytania. Ale postanowiłem zostawić Wam decyzję. Oto stosowna sonda:

[polldaddy poll=1919096]

Drugie pytanie dotyczy wpisów kilkutematowych, czyli takich, w których podaję kilka krótkich informacji. Najczęściej obrabiam w ten sposób dość standardowe odkrycia, albo informacje, których cała warta czytania, albo dostępna treść ogranicza się do dwóch-czterech prostych zdań. W ten sposób sygnalizowałem też często rzeczy opisane po polsku, gdzie indziej, do których nie miałem nic do dodania. Pojawiło się jednak parę głosów niechętnych takim wpisom. Teraz o głos proszę wszystkich czytelników:

[polldaddy poll=1919135]

Ostatnie pytanie dotyczy oceny komentarzy, którą wprowadziłem na początku lata. W zamierzeniu oceny mają pomagać w utrzymaniu wysokiego poziomu forum (jak ktoś uważa, że nie jest wysoki, to zapraszam do lektury wpisów pod naukowymi newsami w Onecie ;) ). Mają też choć trochę zachęcać osoby z cenną wiedzą do dzielenia się nią. Po kilku tygodniach funkcjonowania każdy ma pewno o nich jakieś zdaniem. Mają więc zostać, czy nie?

[polldaddy poll=1919106]

Głosowanie potrwa do 15 września.

PS. Przepraszam za brak polskich liter w sondach. Niestety, coś się posypało WordPressowi i zamiast nich wyświetlał „niepolskie” litery i kwadraty.