Trzecie urodziny

No i Archeowieści doczekały się swoich trzecich urodzin.

Tym co sprawiło mi w ostatnim roku największą radość był niesamowity rozwój forum i udział w nim coraz większej liczby specjalistów. Widzą to też czytelnicy, gdyż coraz częściej ktoś polecając gdzieś w internecie Archeowieści wspomina, że warto czytać komentarze pod postami, albo stwierdza ze zdziwieniem, że posty komentują naukowcy.

Rekord pod względem liczby komentarzy czytelników dzierży oczywiście notka Od kiedy Słowianie żyją nad Wisłą i Odrą?, która ma ich obecnie aż 576. Co ciekawe depesza PAP w Nauce w Polsce, której skrótem jest mój wpis, nie ma ani jednego komentarza.

Serdecznie dziękuję wszystkim specjalistom i hobbystom, którzy dzielą się na łamach Archeowieści swoją wiedzą i prostują moje wpadki. Dziękuję też oczywiście wszystkim czytelnikom, bo ciągle rosnący ruch jest w zasadzie jedynym czynnikiem motywującym mnie do pisania :).

A teraz statystki.

Archeowieści mają już na koncie lekko ponad 1130 postów i 8930 komentarzy pod nimi na WordPressie. do tego dochodzi 1200 starych komentarzy na bloksie, gdzie już nie ma możliwości komentowania.

Każdego dnia na WordPressie zagląda na nie średnio 1100-1500 osób (unique users). Do tego dochodzi 200-300 oób, które trafiają na Archeowieści w Bloksie, gdzie obecnie publikuję tylko zajawki.

Łącznie wordpressowa wersja ma już na koncie trochę ponad 1 mln 234 tys. wejść, a bloksowa blisko 590 tys.