Archeowieści mają dwa latka

Dokładnie dwa lata temu 12 czerwca o godzinie 14:49 opublikowałem pierwszą notkę. Obecnie mam ich już na koncie ponad 650.

Wciąż aktualne jest zdanie z ubiegłorocznej notki urodzinowej: „Na pewno nie napisałbym tylu tekstów, gdyby nie ciągle rosnąca liczba Czytelników.” Każdego dnia zagląda na Archeowieści (WordPressowe) średnio 750-1000 osób (unique users). Do tego dochodzi 350-500 osób czytających wpisy na Bloksie. Liczb tych jednak nie można sumować, bo pewno niektóre osoby się powtarzają. O dziwo, mimo przejścia z Bloksa na WordPress i utraty części linków na Gazeta.pl, czytelników przybyło. Rok temu na Archeowieści (wówczas jeszcze tylko na Bloksie) wchodziło 600-800 osób dziennie. Łącznie w ciągu dwóch lat oba blogi odnotowały 923 tysiące odsłon. Szacuję, że milion padnie pod koniec lipca.

Najbardziej cieszy mnie jednak to, że na WordPressie jest dużo więcej komentarzy niż było niegdyś na Bloksie. Szczególnie cenne jest to, że wśród komentujących są fachowcy, którzy wiele opisywanych tematów znają dużo lepiej ode mnie. Bardzo Wam dziękuję, za to, że wzbogacacie wpisy swoimi uwagami i komentarzami. Dziękuję też oczywiście wszystkim czytelnikom. Im Was więcej, tym większą mam chęć do aktualizowania bloga :).

Niedawno zarejestrowałem się na pewnym niezmiernie popularnym serwisie społecznościowym i wpadłem na pomysł, by założyć też konto blogowi, mimo że jest zbyt młody, by chodzić do szkoły. Myślę, ze fajnie by było móc zobaczyć na jednej stronie, kto zagląda na Archeowieści. Gorąco więc zapraszam do dodawania bloga do znajomych.