Zasady komentowania wpisów

Każdy czytelnik ma prawo komentować wpisy w Archeowieściach. Jednak jako ich właściciel mam pełną swobodę w decydowaniu, co będzie opublikowane. Taka zasada obowiązuje we wszystkich mediach i nie ma ona nic wspólnego z cenzurą. Wynika po prostu z praw przysługujących wydawcy.

Rosnąca popularność Archeowieści spowodowała, że w pewnym momencie w zasadzie codziennie pojawiały się komentarze powtarzające różne pseudonaukowe informacje. Głównym celem Archeowieści jest popularyzacja nauki i wiedzy. W związku z tym przez ponad trzy lata istnienia tej strony starałem się prostować każdy komentarz zawierający pseudonaukowe treści. Nie chciałem bowiem, by pozostawały bez odpowiedzi i robiły wrażenie rzetelnych informacji. Niestety, z czasem takich komentarzy było tyle, że nie miałem już czasu ich prostować. Musiałbym to robić kosztem wpisów, a tego bardzo nie chcę.

Bardzo zależy mi na zachowaniu wysokiego poziomu zarówno wpisów, jak i komentarzy na Archeowieściach. W związku z tym wprowadziłem pewne rygory w publikowaniu postów. Zdecydowałem, że komentować mogą tylko osoby, które założyły na Archeowieściach konto (zarejestruj się).

Usuwane będą posty:
1. Prezentujące treści pseudonaukowe, przez co rozumiem głównie opowieści spod znaku zakazanej archeologii, wszelkiego rodzaju antyewolucjonizm i inne dziwne hipotezy, które nie mają oparcia w źródłach naukowych.
2. Wulgarne, chamskie i agresywne
3. Nie mające żadnej sensownej treści (np. thkdsikfdhdk).
4. Mające charakter reklamowy (choćby ukryty).

Zastrzegam sobie również prawo edytowania komentarzy, które będą spełniały powyższe warunki.

Osoby masowo wstawiające takie komentarze mogą mieć zablokowaną możliwość komentowania.

Przy okazji przypominam, że nieukazanie się postu nie oznacza, że go skasowałem, albo zablokowałem autora. Czasami publikację wstrzymuje automatycznie system antyspamowy. Dotyczy to najczęściej postów z dużą liczbą linków. Takie posty zatwierdzam po zauważeniu ich wstrzymania, co czasami może potrwać kilka godzin.