„Wesołego Alleluja, Polsko Ludowa!” Antoniego Kroha i „Rudolf Nurejew” Jana Stanisława Witkiewicza – to październikowe propozycje Iskier. Zapraszamy do lektury!
- Autor: Antoni Kroh
- Tytuł: „Wesołego Alleluja Polsko ludowa”
- Oprawa twarda z obwolutą
- Numer wydania I
- Druk Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca
- Data wydania 2014-10
- Ilość stron 500
- ISBN 978-83-244-0383-7
- Wymiary 225 x 155 x 40
- Książka już wkrótce w sprzedaży na stronach Wydawcy!
Dzieje polskiej sztuki ludowej opowiedziane przez wybitnego etnografa, znawcę i zbieracza twórczości artystów chłopskich, wnikliwego obserwatora ewolucji polskich gustów artystycznych, tłumacza i pisarza.
Barwnie przedstawione sylwetki twórców, mecenasów ich działań, kolekcjonerów i pasjonatów twórczości artystów ludowych pozwalają zrozumieć fenomen, jakim było powszechne zainteresowanie, kupowanie i promowanie prac malarzy, rzeźbiarzy i rzemieślników chłopskich.
Pełna humoru, ale i goryczy z powodu gwałtownej zmiany artystycznych upodobań, relacja dla jednych będzie dokumentem historycznym, wielu czytelnikom przypomni także ich żywe zainteresowanie sztuką chłopską, a z pewnością będzie ciekawą lekturą o czasach niedawnych, bezpowrotnie minionych.
- Autor: Jan Stanisław Witkiewicz
- Tytuł: „Rudolf Nurejew”
- Oprawa twarda z obwolutą
- Numer wydania I
- Opracowanie graficzne Janusz Barecki
- Data wydania 2014-10
- Druk Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca
- EAN 9788324403806
- Ilość stron 176
- ISBN 978-83-244-0380-6
- Wymiary 235 x 150 x 15
- Książka już wkrótce w sprzedaży na stronach Wydawcy!
Opowieść o życiu i dokonaniach jednego z najsłynniejszych tancerzy. Urodzony na Syberii, absolwent renomowanej Leningradzkiej Szkoły Choreograficznej im. Kirowa, zdecydował się na ucieczkę z ZSRR i poprosił o azyl we Francji. Tworzonymi przez siebie choreografiami przywrócił popularność klasycznym baletom, takim jak Dziadek do orzechów i Jezioro łabędzie. Tańczył z największymi primabalerinami XX wieku, a przy tym jako pierwszy sprawił, że tancerze przestali być jedynie tłem do występów balerin i zaczęli odgrywać na scenie główne role. Zdyscyplinowany i niezmordowany w pracy, zapewniającej mu bajońskie honoraria, obdarzony niesłychaną witalnością, prowadził też bardzo burzliwe życie erotyczne.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.