Melvin R. Starr – „W cieniu kaplicy” i „Niespokojne kości”

Nieszczęśliwy wypadek czy jednak morderstwo? Czy uda się odpowiedzieć na to pytanie? Czy w czternastowiecznej Anglii znajdzie się ktoś, kto przeprowadzi wnikliwe śledztwo i odnajdzie winnych? Wciągające opisy praktyk medycznych, znakomicie oddające charakter epoki i wartka akcja. Doskonała kontynuacja „Niespokojnych kości”.

Autor: Melvin R. Starr
Tytuł: „W cieniu kaplicy”
Tłumaczenie: Andrzej Appel
Wydawnictwo: Promic
Numer ISBN: 978-83-7502-408-1
Format: 140 × 225 mm
Stron: 360
Wydanie: I
Oprawa: miękka
Data premiery: 12 IV 2013
Cena: 38,90 zł
Kup na stronie Wydawcy!

Ciało Alana, nadzorcy folwarcznego z Bampton, znaleziono w chaszczach przy drodze wiodącej do kaplicy św. Andrzeja dwa dni po tym, jak udał się na nocny obchód. Miał jedynie sprawdzić, czy ktoś nie łamie zakazu przebywania poza domem po zmroku. Jego gardło było rozszarpane, zaś twarz i ręce poznaczone głębokimi zadrapaniami. Przybyły na miejsce zdarzenia mistrz Hugh z Singelton usłyszał od kornera, że Alana zaatakował wilk. Było to prawdopodobne, ale jeden fakt budził wątpliwości. Jeśli nadzorcę zabiło dzikie zwierzę, czemu było tak mało krwi?

Kolejna fascynująca książka z serii Corpus delicti, równie wciągajaca jak „Coś więcej niż ślad”, „Ślad życia, ślad śmierci”, „Kodeks Konstantyna”, „Morderstwo w klasztorze” i „Niespokojne kości”.

Autor: Melvin R. Starr
Tytuł: Niespokojne kości
Tłumaczenie: Andrzej Appel
Wydawnictwo: Promic
Rok wydania: 2012
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
Wymiary: 140×225 mm
ISBN: 978-83-7502-327-5
Cena: 34,90 zł
Kup na stronie Wydawcy!

Pierwszy z serii pięciu tomów powieści kryminalnych osadzonych w klimacie czternastowiecznej Anglii. Książę Hugh of Singelton we wczesnej młodości chce pójść do zakonu, lecz ostatecznie zostaje medykiem i zaczyna praktykować na dworze lorda Gilberta w miasteczku Bampton. Przypadkowo znajduje kości zamordowanej dziewczyny i zaczyna prowadzić śledztwo…

Melvin Starr jest Amerykaninem, w latach 60. ukończył Spring Arbor High School i Greenville College w stanie Illinois. W 1970 r. uzyskał specjalizację z historii średniowiecznej w Western Michigan University i następnie przez ponad 30 lat był nauczycielem tego przedmiotu w szkołach średnich.

Zobacz inne interesujące publikacje, znajdujące się w ofercie Wydawnictwa Promic!