Paul L. Maier – „Kodeks Konstantyna” (nowość!)

Uczeni od dawna snuli domysły na temat zaginionej biblijnej księgi, która – o czym niektórzy myśleli z lękiem, inni zaś z nadzieją – mogła naruszyć ustalony przed wiekami kanon Pisma Świętego, co więcej, zmienić nazbyt wiele w postrzeganiu samego chrześcijaństwa. Owego tekstu jednak nie odnaleziono… aż do dziś.

 

Tytuł: Kodeks Konstantyna
Autor: Paul L. Maier
Wydawnictwo: Promic
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7502-353-4
Format: 140×225 mm,
okładka miękka ze skrzydełkami,
stron: 440
cena: 38,90

Kup ze zniżką na stronie Wydawcy!

 

 

A wszystko zaczęło się od kilku kart wyrwanych z jakiegoś starożytnego kodeksu, na które trafiono w starożytnej Pelli, wchodzącej niegdyś w skład Dekapolu. Owe zapiski na pergaminie, służące jako przekładki w liturgicznej księdze, potwierdziły tylko to, że w biblijnym kanonie brakuje przynajmniej… dwóch istotnych, ba, fundamentalnych elementów.

I znów Jonathan Weber, znany harwardzki archeolog, w obliczu być może największego odkrycia w historii Kościoła staje przed dylematem: czy ujawnić przed światem odkrycie, które odmienić może wszystko? Decyzja nie jest łatwa, na szali stawia nie tylko naukową karierę i reputację, ale także własne życie.

Paul L. Maier [ur. 1930], amerykański pisarz i profesor historii starożytnej w Western Michigan University. Ma w swoim dorobku ponad dwieście naukowych artykułów, poważne dysertacje i powieści. Najbardziej znane to: More Than a Skeleton,The Constantine Codex oraz wydane już po polsku: Poncjusz Piłat i Rzym w płomieniach. Mieszka z rodziną w Kalamazoo w stanie Michigan [USA].

 


 

Zobacz inne publikacje z oferty Wydawnictwa Promic!