Karpacka Troja zaczyna działalność

Skansen archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zaczął wreszcie działalność. Jego otwarcie miało nastąpić rok temu, ale na krótko przed tym wydarzeniem skansen zalała powódź i część budynków wymagała remontu.

Scena przemarszu grupy ludności kultury Otomani-Füzesabony przez bramę prowadzącą do grodu

Dzisiaj rano odbyła się oficjalna części otwarcia z udziałem zaproszonych gości. Na wieczór zaplanowano zaś specjalne widowisko plenerowe pt. „Karpacka Troja – Dwa Oblicza”. Zainteresowanie spektaklem, który obejrzy jedynie 800 osób, było ogromne, zaś rezerwacja wejściówek na to wydarzenie wzbudziła mnóstwo emocji. Wszystkie te osoby, które nie zdołały zarezerwować wejściówki będą mogły jednak obejrzeć spektakl w telewizji, gdyż będzie on nagrywany przez ekipę filmową, a następnie udostępniony szerokiej publiczności.

W dniach 25-26 czerwca 2011 r. na terenie Karpackiej Troi odbywał się będzie natomiast
1. Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza – Trzcinica 2011. Podczas festiwalu nie obowiązywać będą rezerwacje, a każda osoba, która zakupi bilet będzie mogła wejść na jego teren. W ramach festiwalu turyści będą mogli nie tylko zobaczyć, ale samemu zmierzyć się z rzeczywistością odległą o 1000, a nawet 3500 lat.

Jak zapewniają organizatorzy, do Trzcinicy przyjeżdżają najlepsi odtwórcy z całej Polski, którzy przez dwa dni wprowadzać będą turystów w tajemnice świata, w którym żyli nasi przodkowie. W programie imprezy, oprócz pokazów rzemiosła, znajdują się także koncerty, przedstawienia teatralne, inscenizacje czy rekonstrukcje bitew. Organizatorzy zapewniają, że każdy, niezależnie od wieku, kto odwiedzi w tych dniach Karpacką Troję nie będzie żałował. Szczegółowy program imprezy znajduje się na oficjalnej stronie imprezy otwarcia pod adresem: www.karpackatroja.pl/festiwal.

Wszystkim zainteresowanym Karpacką Troją polecam mój artykuł o długich dziejach tego miejsca.

Plan Karpackiej Troi w trakcie imprezy otwarcia

NędzaUjdzie w tłumieŚrednieDobreBardzo dobreRewelacja (Oddanych głosów: 2, średnia ocen: 6,00 na 6)
Loading...