Archeolodzy nagrodzili Archeowieści

Mam przyjemność poinformować, że odebrałem dzisiaj w Warszawie nagrodę im. Krzysztofa Dąbrowskiego, którą przyznało mi za Archeowieści Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich. Usłyszałem przy tym bardzo wiele niezwykle miłych słów, za które serdecznie dziękuję.

Nagroda im. Krzysztofa Dąbrowskiego jest przyznawana za popularyzację archeologii.

Zmarły przedwcześnie w 1979 r. doc. dr hab. Krzysztof Dąbrowski pełnił od 1970 r. do chwili śmierci funkcję sekretarza generalnego Polskiego Towarzystwa Archeologicznego i Numizmatycznego. Odznaczał się szczególną pasją upowszechniania wiedzy o pradziejach i historii kultury tak ziem polskich, jak i w skali powszechnej.

Jak czytamy na stronach SNAP, w czasie swej bez mała 30-letniej pracy poza poczynaniami naukowymi podejmował działania w różnych dziedzinach: był aktywnym społecznikiem regionalistą, autorem poczytnych artykułów i książek popularnonaukowych, organizatorem wystaw o nowoczesnej koncepcji rezerwatów archeologicznych, licznych sesji i wydawnictw, ambasadorem polskiej kultury za granicą. We wszystkich podejmowanych poczynaniach Krzysztof Dąbrowski poszukiwał nowych form i sposobów dotarcia do szerokiej publiczności, zyskując najczęściej jej zainteresowanie i aprobatę.

Informacja o nagrodach w SNAP

NędzaUjdzie w tłumieŚrednieDobreBardzo dobreRewelacja (Oddanych głosów: 25, średnia ocen: 5,88 na 6)
Loading...