Więcej atrakcji w prehistorycznej kopalni w Krzemionkach

Chodnik, łączący wielkie komory kopalni krzemienia pasiastego z istniejącą trasą turystyczną, powstanie do końca roku w Muzeum i Rezerwacie Archeologiczno-Przyrodniczym w Krzemionkach k. Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Do tej pory nie było możliwości, aby grupy turystów oglądały to miejsce; docierali tam niemal wyłącznie naukowcy i studenci archeologii – powiedział we wtorek PAP dyrektor Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim Piotr Mrugała.

Chodnik, który pozwoli na udostępnienie zwiedzającym nowego obiektu w Krzemionkach, umożliwi także stworzenie w komorach ekspozycji muzealnej.

W 2009 roku w muzeum pojawią się także multimedialne kioski – darmowe przewodniki, z których – po polsku i po angielsku – będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat dziejów kopalni i ekspozycji archeologicznych. W kopalnianych komorach i korytarzach staną też kolejne figury dawnych górników.

Więcej w depeszy PAP opublikowanej przez gazeta.pl. Polecam też tekst Krzemionki – największy skarb polskiej archeologii.

Tags: