Ancient Warfare w Polsce

Jakie rozkazy wydawać macedońskiej falandze, jak zbudować rzymski obóz, jak przyrządzić posiłek legionisty, jak bronić miasta, jak wyglądało codzienne życie hoplity, wojownika ze stepu i pretorianina, a także wielu innych rzeczy dowiecie się z wydawanego od niedawna magazynu Ancient Warfare.

Poświęcony starożytnej wojskowości bogato ilustrowany dwumiesięcznik na pewno przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi tej tematyki. Oprócz opisów wyglądu wojowników, ich wyposażenia oraz kampanii i bitew można też przeczytać w nim recenzje książek, figurek i gier.

Autorami artykułów są profesjonalni historycy, ale również amatorzy-miłośnicy antycznej wojskowości skupieni wokół międzynarodowego forum RomanArmyTalk. Magazyn wydaje holenderska spółka Karwansaray BV.

Pewnym minusem jest to, że czasopismo skupia się prawie wyłącznie na świecie Grecji i Rzymu, pomijając wiele innych starożytnych cywilizacji i ludów. Dla niektórych minusem będzie pewnie też to, że Ancient Warfare jest wydawane po angielsku, ale na ukazanie się takiego magazynu po polsku raczej nie ma co liczyć.

Zainteresowanym polecam ośmiostronnicową reklamówkę Ancient Warfare. Normalne numery mają 52 strony.

Sprzedaż magazynu w Polsce prowadzi specjalistyczna księgarnia internetowa Wanax.